Videó
2018-06-27 13:32:23
Tovább

Ajánló Eithne Shortall Szerelem ​a huszonhetedik sorban című könyvéhez

Képzeljük el, hogy van egy kedves kis utasfelvételi munkatárs, akinek hobbija, hogy megpróbálja a partiképes, szingli ellenkező neműeket egymás mellé ültetni a repülőjáraton, hogy megadja az esélyt, hogy egymásra találhassanak. Vajon statisztikailag mennyi az esély a sikerre?

Videó
2018-06-20 11:54:25
Tovább

Ajánló Kerry Drewery 7. nap című könyvéhez

Nem is állunk olyan messze a valóságtól vagy legalábbis a jövőtől, ha egy olyan disztópikus világot képzelünk magunk elé, ahol az igazságszolgáltatás úgy működik, hogy az emberek majdhogynem egy valóságshow keretében szavazhatnak az adott vádlott bűnösségéről. Kerry Drewery 7. cella című disztópikus sorozatának első részét több, mint egy éve olvastam, most pedig a második részéhez, a 7. naphoz volt szerencsém.

Videó
2018-06-15 15:13:42
Tovább

Ajánló Rhiannon Navin Egyetlen ​gyermek című könyvéhez

Egy iskolai lövöldözés, amelyben nagyon sok gyermek vesztette életét. Sajnos nem egy hihetetlen, hanem nagyon is valósághű történetet leíró könyvet tarthat a kezében az, aki az Egyetlen gyermek című kötetet választja. Az elsős, mindössze hat éves Zach szemszögén keresztül, szívbemarkolóan megható módon tudhatjuk meg, milyen érzés elveszíteni egy testvért, átélni egy ilyen rettenetes érzést, és vajon hogyan lehet egy családnak túltennie magát ezen a szörnyű eseményen. Egyáltalán lehetséges-e ismét boldognak lenniük mindezek után?

 

Videó
2018-06-11 18:09:02
Tovább

Ajánló Andrew Mayne A naturalista című könyvéhez

Egy farkas, puma vagy medve, amely ember módra vadászik. Vagy lehet, hogy egy kegyetlen sorozatgyilkos? Andrew Mayne A naturalista című könyvében Theo Cray professzor, aki egyaránt jártas a biológia és a számítástechnika tudományában, egymaga indul a gyilkos nyomába.

 

Videó
2018-06-04 17:17:56
Tovább

Ajánló Jodi Picoult A tizedik kör című könyvéhez

A ​lányod azt állítja: megerőszakolták. Csakhogy a fiú, akit vádol: a saját szerelme. MIT TESZEL?


Videó
2018-05-25 16:20:32
Tovább

Ajánló Mur Lafferty Hat ébredés című könyvéhez

Egy űrhajó, egy brutális vérfürdő és hat frissen ébredt klón...

Videó
2018-05-14 15:05:28
Tovább

Ajánló Jasper Fforde Monokróm című könyvéhez

Egy érdekes világ, amelyben aszerint oszlik kasztokra a társadalom, hogy ki milyen színt képes meglátni. Merthogy az ún. „univizuális” színeket leszámítva az egész világ monokróm, s mindenki szeme csak egyfajta színre specializálódik (persze, gyengébb mértékben más színeket is láthat). Vannak tehát a Bíborok, Zöldek, Sárgák, Kékek, Vörösek, Szürkék… Hogy mennyire vagy hasznos tagja a társadalomnak, mennyire vagy „erős”, az attól függ, melyik színt látod, és azt is hány százalékban. Jasper Fforde regényében egy különleges disztópikus világba utazhatunk el, jóval a mi időnk után.

Videó
2018-05-04 15:41:39
Tovább

Ajánló Finy Petra Akkor is című könyvéhez

Finy Petra, akinek a neve leginkább gyerekkönyvek borítójáról lehet ismerős, már második felnőtteknek írt regényével ajándékozza meg hű olvasóit. Az Akkor is egy elvált, elhagyott, kétgyermekes nő életébe nyújt bepillantást, aki akkor is erős marad, amikor igazából legszívesebben összerogyna, aki akkor is talpra áll, amikor már csak vesztenivalója van, aki akkor is megpróbálja meglátni az élet szép oldalát, akkor is...

Videó
2018-04-25 14:34:05
Tovább

Ajánló Naomi Alderman A hatalom című könyvéhez

Elég nagy fény vetül most Naomi Alderman A hatalom című könyvére – lévén, hogy Emma Watson, aki a női egyenjogúságot erősen támogatja, a kedvencei között jelölte meg. A New York Times az év tíz legjobb könyve közé választotta, és Barack Obama is ajánlotta, mint az év egyik legfontosabb könyvét.

Videó
2018-04-20 11:04:56
Tovább

Ajánló Lana Millan Raziel című könyvéhez

Egy angyal, akit a földre küldtek. Miért is? Talán megbűnhődni valamiért? Az igazság az, hogy ezt még ő maga sem tudja. Ismerős a történet? Persze, sokan feldolgozták már, de úgy tűnik, van, amire nem tudunk ráunni. Egy magyar szerző, írói álnevén Lana Millan könyve a Raziel, amely ifjú felnőtteknek nyújt igazán szórakoztató olvasmányélményt.

Videó
2018-04-12 15:56:26
Tovább

Ajánló Richard Morgan Valós halál című könyvéhez

Richard Morgan Takeshi Kovacs-sorozata már nem csak könyvként, hanem Netflix filmként is lenyűgözi a közönséget. Bár utóbbihoz nem volt szerencsém, a könyvsorozat első része, a Valós halál a maga terjedelmes, 480 oldalával, mintegy hét hétre a társamul szegődött.

Videó
2018-03-28 13:57:43
Tovább

Ajánló Patik László Anna, ​édes című könyvéhez

Manapság csak a pénzért házasodunk? Milyen életcél az a fiatal nőknél, hogy csak gazdag férjet fogjanak maguknak? Fel lehet erre építeni egy egész életet? Tényleg erről szól ma zömében a párválasztás? Patik László Anna, édes című könyvében egy igen éles társadalomkritika rajzolódik ki, ami néhol már-már politizálásba is áthajlik, ugyanakkor mégis többnyire könnyed, megmosolyogtató, de kicsit groteszk is. Elgondolkodtatja olvasóit.

Videó
2018-03-22 16:49:45
Tovább

Ajánló Tiszlavicz Mária Duplacsavar című könyvéhez

Duplacsavar. Egy, amolyan Cobra 11 feelinghez hasonlatos krimi könyv, amely kicsit szerelmes, kicsit nyomozós, kicsit sejtelmes, kicsit csavaros, egyszóval szinte mindenből tartalmaz egy hangyányit.

Videó
2018-03-15 15:10:40
Tovább

Ajánló Kalapos Éva Muszáj?! című könyvéhez

Bár ifjúsági könyveket manapság ritkán olvasok, mégis igyekszem a fiataloknak, mai tiniknek is érdemben ajánlani könyvet, s nem utolsó sorban nekem is jól esik néha nosztalgiázni. Kalapos Éva, aki leginkább a D.A.C.-sorozatáról ismert, az Ellenpontok-sorozatával ismét a kamaszok lelkivilágát, életét helyezi a középpontba. Ennek a sorozatnak a harmadik részében, amely a Muszáj?! címet viseli, két mostohatestvér, Ábel és Zsombor életébe nyerhetünk bepillantást. Vajon hogy viselik a családegyesítést?

Videó
2018-03-10 11:26:06
Tovább

Ajánló Hillary Jordan Mudbound című könyvéhez

A Mudbound azaz magyarul Sárfészek című könyv már Netflix filmként is sorra hódítja meg a nézőket/olvasókat magának. 1946, második világháború és hazatérés, faji megkülönböztetés, Ku-Klux-Klan, szerelem, farmer élet. Ezek jellemzik leginkább ezt a némileg romantikus jegyeket viselő könyvet, amely drámaiságával vonja magára a figyelmet.

Videó
2018-02-26 23:08:24
Tovább

Ajánló Daniel Godfrey Új Pompeji című könyvéhez

Képzeljük el, hogy a régmúltból embereket transzportálhatunk át a jelenbe. Így emberek életét is megmenthetjük akár, vagy felépíthetjük az ókori Pompejit és benépesíthetjük az akkor élő emberekkel. De, hogy ne változzon meg nagyon az idősík, ezt csak olyan emberekkel tesszük meg, akik egyébként meghalnának, szóval pont a haláluk pillanata előtt. Tehát itt van a csodálatos jelen (vagy legalábbis közeli jövő), és Új Pompeji tele több ezer éve élt emberekkel.

Videó
2018-02-21 20:23:49
Tovább

Ajánló Virág Emília Tündérfogó című könyvéhez

Immár teljes a Hétvilág-trilógia! Virág Emília urban fantasy regényével, a Sárkánycsalogatóval valami teljesen újat mutatott nekünk, amikor elszabadult Egon, a sárkány az Oktogonnál. Aztán a Boszorkányszelídítőben megismertünk egy Lidércurat és új karakterek nőttek a szívünkhöz. Most, a befejező részben pedig egy közös problémát kénytelenek megoldani, Emese, Adri, Józsi, Hollus, Berzence, Belizár és Guszti. Ugyanis a tökkelütött volt boszorkányunk, Berzence felébreszt egy tündért.

Videó
2018-02-19 19:13:33
Tovább

Ajánló Allison Pataki Az ifjú császárné és A birodalom úrnője című könyvéhez

Sissi, azaz Wittelsbach Erzsébet Ausztria császárnéja, Magyarország és Csehország királynéja, Ferenc József felesége mind a mai napig olyan csodálat tárgya, hogy filmek és könyvek elevenítik meg és támasztják fel az utókor kedvéért. Példának okáért az 50-es évekbeli német-osztrák, három részes Sissi filmet egészen biztosan sokan ismerik, de 2009-ben német–osztrák–olasz tévéfilmsorozat, 2004-ben pedig francia tévéfilm is készült belőle. Utóbbiban nem is csak a fiatalkorába nyerhetünk bepillantást, hanem az 1898-ban bekövetkező halálánál is szemtanúk lehetünk, csakúgy, mint a magyar gyökerekkel büszkélkedhető Allison Pataki kétkötetes Sissi könyvének esetében. Míg ugyanis az első részében, Az ifjú császárnéban a jól ismert vadóc, élettel teli, hebrencs, de nagyszerű fiatal lányt/nőt ismerhetjük meg, addig a második kötetben, A birodalom úrnőjében már a középkorú és idősödő Sissi néz vissza ránk a lapokról.