Tudtad, hogy a szívószál használata segíti a kicsik beszédfejlődését?

Simone Cave és Dr. Caroline Fertleman könyvéből, Az okos babából nemcsak ezt, hanem még számtalan apró dolgot megtudhatsz arról, hogy hogyan teheted babád fejlődését dinamikussá. Nyilván a legtöbb gyakorlatot önkéntelenül is játsszuk babánkkal, de a könyv segítségével tudatosabb szülőkké válhatunk.

„Kutatások bizonyítják, hogy néhány egyszerű, de örömteli és rendszeresen ismétlődő, közösen végzett tevékenység egyaránt elősegíti a baba értelmi fejlődését, a motoros ügyesség kialakulását – a fölállástól kezdve a járáson át az agyi érésig és a beszédfejlődésen keresztül egészen a társas kapcsolatok létrejöttéig.” – áll a kötet előszavában. A kötet ezeknek az eredményeknek a tükrében taglalja a csecsemőkori fejlődés három fő szakaszát (0-6 hónapos, 6-12 hónapos és 1-től 2 éves korig), három fejezetben sorolja fel a különféle játékokat.

Jó hír, hogy ezekhez nem kellenek méregdrága eszközök lenniük, elég jobbára a két kezünk, a mosolyunk, vagy pár filléres apróság. A fogócska, a bújócska, a tánc, a gyurmázás olya dolgok, amely tevékenységeket a gyerekek és a szülők maguktól gyakorolnak, de a könyv ezek hátterét is megvilágítja. Megtudjuk, miért beszélünk önkéntelenül is sipító hangon a kicsikhez, vagy megértjük mi történik babánk fejében, mikor először mosolyog. Rácsodálkozhatunk velük együtt a világra, és a gyereknevelés során tudatosabbá válhatunk. A csöppségek kacagása és dinamikus fejlődése garantált, ráadásul az örömteli és rendszeres játék pihentető hatását pedig nemcsak az okos babák, de szüleik is hamar megérzik, így a közösen eltöltött idő pillanatok alatt a családi élet titkos erőforrásává válhat.

 

H. Nagy Ilka


Ez is érdekelhet:

MINDENNAPI
2017-11-20 09:46:26

„sötét van nélküled / szemem ki sem nyitom”

Tovább
MINDENNAPI
2018-03-28 10:34:52

„És szél támad. És fölzeng a világ.” – Pilinszky János: Harmadnapon

Tovább
INTERJÚ
2020-01-06 16:30:29

Károlyi Csaba kedvenc könyveinek listája

Tovább

Tedd naggyá kicsinyedet!