Van, aki a fellegek közt, és van, aki könyveken jár – A libanoni Balamand Egyetem lépcsői
Bár Libanonban a napokban jutott hatalomra a Hezbollah síita mozgalom, az alábbi kép annak bizonyítéka, hogy az ország számos lakójának fontosak az egyetemes emberi értékek. A libanoni Balamand Egyetem mellett található a Tudás lépcsőjének nevezett feljáró, melynek lépcsőfokait a nyugati és keleti kultúra alapműveinek a gerincével dekorálták.
A könyvek kronológiai sorrendben követik egymást, és olyan műveket találhatunk köztük, mint a Gilgames eposz, Platóntól Az állam, Dantétől az Isteni színjáték, Machiavellitől A fejedelem, Descartestól az Értekezés a módszerről, Kanttól a Tiszta ész kritikája, Goethe-től a Faust, Dosztojevszkijtől a Karamazov testvérek, Nietzschétől az Így szólott Zarathustra, Einsteintől A relativitás elmélete, az Észak-Libanonból száramzó Khalil Gebrantól A próféta, Arnold Toynbee-től a Tanulmány a történelemről, Carl Sagantól a Kozmosz, Stephen Hawkingtól Az idő rövid története.
De felkerült a listára egy kortárs libanoni szerző műve is, Amin Maalouf A tévelygők című kötete, mely napjaink egyik fontos regénye. Érdemes kézbe vennie azoknak, akiket érdekel a térség helyzete. Főhőse egy Franciaországban élő keresztény arab történész, Adam, aki az 1970-es években, a polgárháborús zavargások idején hagyta el hazáját, Libanont. Az író az ő története segítségével vizsgálja kelet és nyugat kapcsolatát, Európa és a muszlimok közötti kapcsolatot, valamint Izrael és Palesztina közötti konfliktust és a vallások közötti különbségeket.
H. Nagy Ilka
Megjelenés: 2015-04-03
Megjelenés: 2014-10-15
méret: 210 mm x 140 mm x 12 mm
Megjelenés: -0001-11-30