Agatha Christie, a gyógyszerész
Agatha Christie nem véletlen, hogy olyan sokat tudott a mérgekről, ugyanis az első világháború idején önkéntes nővérként dolgozott, később pedig gyógyszertárban is tevékenykedett – írja a JSTOR Daily.Ismereteire úgy tett szert, hogy a nővéri munka mellett a Torquay Vöröskereszt Kórházban részt vett egy olyan képzésben, amivel a gyógyszerész asszisztensekéhez hasonló végzettséget szerzett. A kemikáliák világa valószínűleg elvarázsolta, ugyanis később gyógyszertárban is tevékenykedett.
Minden bizonnyal inspirálták az őt körülvevő szerek, ugyanis ekkor határozta el, hogy detektívtörténetet ír, és első regényében A titokzatos stylesi eset című művében főszerepet játszik a sztrichnin nevű szer, amit akkoriban a szívbetegeknek írtak föl, de ételbe vagy italba szórva azonban légzési elégtelenséget, izomgörcsöket és halált is okozhat.
Kathryn Harkup A Is for Arsenic: The Poisons of Agatha Christie című könyvében arról ír, hogy Christie a való életben is több mérgezéses esetnek volt szemtanúja. Egy alkalommal pedig egy betege életét is megmentette, amikor idejében rájött, hogy a neki szánt gyógyszer akár a halálát okozhatja. Ezek a tapasztalatok kétségtelenül ihletői voltak a könyveiben leírt haláleseteknek.
Ahogyan könyvei egyre népszerűbbé váltak, maga mögött hagyta a gyógyszertárat, mérgekkel pedig ettől kezdve már csak a képzelet birodalmában volt dolga. „A gyógyszertári munka érdekes volt, de egy kicsit monoton” – nyilatkozta később.
mindennapkonyv.hu / daily.jstor.org / divany.hu