Coelho könyvvel segíti az afrikaiakat

Paulo Coelho saját könyveit adományozná afrikai iskoláknak és könyvtáraknak, és a Twitteren keresett segítőket, akik az kiadványokat eljuttatnák az olvasókhoz, melyre azonnal több száz válasz és hozzászólás érkezett.

Coelho posztja a Twitteren


Fekete Afrika

Az írónak Madagaszkárról, Dzsibutiból, Kenyából és Tanzániából is segítenének a könyvek iskolákba és könyvtárakba juttatásában, sőt, annyi visszajelzés érkezett, hogy szűkíteni kellett a célterületet. Most úgy tűnik, a Szaharától délre eső országokban oszthatják majd a könyveket. A szubszaharai Afrika a világ legszegényebb régiója, nagyjából 770 millió ember él itt.

Az ENSZ békenagykövete
Nem az első alkalom, hogy a 71 éves író, aki egyébként 2007 óta az ENSZ békenagykövete, ingyenesen teszi hozzáférhetővé műveit. Mindig ragaszkodott ahhoz, hogy könyvei tisztességes áron kerüljenek forgalomba, és a fordításokat helyi kiadók kezeljék.

mindennapkonyv.hu / HVG / qz.com

Fotó: Twitter


Paulo Coelho

Tovább
Ez is érdekelhet:

MINDENNAPI
2018-03-23 12:57:46

9 új gyerekkönyv húsvétra

Tovább
MINDENNAPI
2018-06-27 09:37:48

Budapest Book Pride – Könyvek homoszexualitásról és LMBTQ emberekről

Tovább
HÍREK
2020-04-02 09:38:44

Nyilvánosak az Év Gyerekkönyve Díj 2020-as jelöltlistái

Tovább

Coelho könyvek Afrika elmaradott tájain.